Je jasné, že v zimě do bazénu asi nikdo neleze, avšak existují otužilci, kterým je to jedno. Brrrrrrrrrr. My však nebudeme řešit zimní koupání. My se podíváme na to naprosto běžné. Takové, jako kdyby bylo léto, i když je článek psán v prosinci. Jistě se vás spousta lidí ptá, jakou vodu máte v bazénu a vy odpovídáte naprosto v klidu a s čistým svědomím, že mokrou. Máte pravdu. Suchá voda je příliš drahá, člověk se v ní nemůže utopit a jen těžko se shání. Proto se do bazénů napouští voda klasická, mokrá.
No, tak jsme se zasmáli a nyní k vážné práci. Voda v bazénu není vždy jedna a tatáž. Lze to snadno dokázat. Nabereme vzorek u vás a poté u souseda. A uvidíte ty rozdíly. Tedy, obrazně řečeno, protože pouhým okem uvidíte v kádince pořád jen vodu. Ale když se dá na rozbor, vyjdou někdy hodně zajímavé výsledky. V každém případě asi nebudete mít vodu stejně zásaditou nebo kyselou, každá bude mít asi jinou tvrdost a je pravděpodobné že i jiný obsah chloru, pokud jej tedy vůbec používáte. Ale ani jedna z těchto vod nebude asi slaná. Což je ovšem dosti špatné.
Ptáte se proč? Protože má slaná voda obrovskou spoustu výhod proti té klasické. Nelze zde v krátkém článku vyjmenovat všechny, ale tu hlavní zde zmíníme. Pokud dáte do vaší vody sůl, zjistíte, že to příznivě působí na pokožku. A pokud máte i salinátor, tak nemusíte dávat tolik chloru, čímž tedy šetříte mimo pokožky také peněženku. Nuže tedy, neváhejte ani chviličku. Připravte se na sezonu tím, že si obstaráte sůl a případně i zmíněný salinátor. Někde psaný s o, tedy solinátor. Písmenko neřešte, vždy jde o stejnou věc. Sůl do bazénu seženete nejlépe na e shopu přímo zde v tomto článku. Všemocný internet to zcela lehce zařídí. Ale musíte mu pomoci. Začnete tím, že kliknete na odkaz v tomto článku. Tak se dostanete na web, kde si sůl můžete objednat.